Полісмени та вчителі фізичного виховання Луганської області пройшли навчання «Застосування концепції «Спорт заради розвитку» у роботі із дітьми»

10-13 вересня в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції було проведено два дводенні тренінги «Застосування концепції «Спорт заради розвитку» у роботі з дітьми» для  полісменів та вчителів фізичного виховання з 15 громад Луганської області.

Під час тренінгів, що проводилися на базі готелю «Мир» в м. Сєвєродонецьк, учасники вивчали концепцію «Спорт заради розвитку», обговорювали питання ефективної комунікації з дитиною з елементами ненасильницької комунікації, питання профілактики правопорушень та негативних явищ у громаді через взаємодію поліції та дітей засобами спорту.

Фото із тренінгу 10-11 вересня 2020 року

Окрім теоретичних занять, для учасників тренінгу було організовано практичні заняття, під час яких полісмени та вчителі фізичної культури відпрацювали  адаптовані й спеціалізовані вправи та ігрову діяльність для розвитку партнерства, підвищення рівня культури комунікації, згуртованості різних соціальних груп.

Учасники навчання отримали сертифікат про успішне проходження тренінгу «Застосування концепції «Спорт заради розвитку» у роботі з дітьми», методичний посібник та наплічник із спортивним інвентарем й футбольним м’ячем.

Вже найближчим часом полісмени разом із вчителями фізичної культури сформують змішані футбольні команди із числа хлопців та дівчаток віку 13-14 років, які не займаються футболом професійно. Особливістю проєкту є те, що дитячі команд тренуватимуть полісмени у парі з вчителями фізичної культури.

Саме в неформальній атмосфері, під час гри, полісмени розповідатимуть дітям про здоровий спосіб життя, безпеку в громаді, на дорозі чи в Інтернеті, а також насильство в сім’ї. Такий формат проведення бесід та інших активностей сприятиме формування довірчих відносин та кращому сприйняттю дітьми актуальної інформації.

Також кожна школа-учасниця проєкту спільно з полісменами розробить та втілить міні-проєкт «Кубок довіри: поліція та громада очима дітей».

Вже в листопаді дитячі футбольні команди візьмуть участь в регіональних змаганнях, переможці яких змагатимуться у фіналі за «Кубок Довіри».

Фото із тренінгу 12-13 вересня 2020 року

Проєкт «Кубок довіри» побудований на основі концепції «Спорт заради розвитку», глобальної ініціативи ЮНІСЕФ, що впроваджується по всьому світу та ставить за мету не перемогу, а участь, розвиток уміння працювати разом як команда, побудову довірчих відносин та взаємоповаги, виховання цінностей і ставлень, необхідних дітям, щоб повністю реалізувати свій потенціал.

Мета проєкту: навчити використовувати будь-який вид спорту, зокрема футбол, як інструмент досягнення цілей, а саме побудову довірчих відносин між полісменами та дітьми задля профілактики негативних явищ.

Проєкт «Профілактика правопорушень та інших негативних явищ через взаємодію поліції та дітей на партнерських засадах («Кубок Довіри») у Луганській області» реалізується благодійним фондом «Розвиток футболу України» у партнерстві з Головним управлінням Національної поліції в Луганській області, Українською асоціацією футболу та Луганською обласною державною адміністрацією – обласною військово-цивільною адміністрацією в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

You may also like...