Проєкт ПОРУЧ

Благодійний фонд «Розвиток футболу України» виступив партнером проєкту «ПОРУЧ», спрямованого на психосоціальну підтримку дітей та молоді через заняття спортом.

Відновлення через спорт — новий напрямок спільного проєкту МОН і ЮНІСЕФ «ПОРУЧ», який має на меті забезпечити психосоціальну допомогу дітям, молоді та сім’ям, які постраждали від війни. «ПОРУЧ» передбачає роботу груп психологічної підтримки, арт-терапію, майстер-класи, розвиток здорового харчування та спортивні заняття.
Спортивну складову проєкту реалізує благодійний фонд «Розвиток футболу України» в партнерстві з Українською асоціацією футболу та за підтримки Дитячого фонду УЄФА.
Уже на першому етапі, у квітні 2022 року, організовано навчання для мережі спеціалістів (психологи, учителі фізичної культури, медичні волонтери), які працюватимуть із дітьми та молоддю протягом наступних п’яти місяців. Також для спеціалістів проєкту Українською асоціацією футболу організовано навчання щодо захисту дітей.
Починаючи з другої половини травня 2022 року батьки зможуть приводити своїх дітей на спортивні майданчики, де з малечею й молоддю в ігровій формі паралельно працюватимуть психологи, учителі фізичної культури та медичні волонтери.
Спортивні майданчики будуть розділені на зони, де почергово діти займатимуться з психологом, потім гратимуть у рухливі ігри з футбольним м’ячем, а на завершення медичні волонтери розповідатимуть та демонструватимуть, що робити у випадку травм. Загалом такий формат роботи сприятиме психологічному відновленню після пережитого травматичного досвіду та подоланню страхів.
Спортивні заняття для дітей у межах проєкту «ПОРУЧ» будуть впроваджуватися у восьми областях України: Хмельницькій, Рівненській, Волинській, Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Житомирській та Закарпатській.
В кожній із областей – по 3 населені пункти з великим скупчення внутрішньо-переміщених дітей.
Цільова аудиторія: внутрішньо-переміщені діти обох статей, віку орієнтовно від 6 до 16. Можуть бути залучені діти іншого віку, якщо проявляють зацікавленість в заході.
Термін реалізації проєкту: 6 місяців (квітень-підготовчий етап, травень-вересень – активна фаза проведення активностей).

Коротка інформація про проєкт:
Водночас на футбольний майданчик (в ідеалі) виходить 30 дітей. Важливо, щоб локація була розміщена в безпечному місці поруч з укриттям, щоб в разі необхідності діти мали змогу заховатись.
Поділ на 3 команд по 10 дітей кожна, враховуючи вік дітей. Підбирати групи дітей потрібно, враховуючи їх психологічний та фізичний розвиток. Може бути менше/більше дітей в групі, в залежності від населеного пункту.
Кожна із команд займається на одній із трьох локацій 20-25 хв та потім почергово проходить кожну із локацій.
Футбольний чи інший майданчик повинен бути розділений на 3 локації:
1.Локація №1 «Спортивна» – на цій локації діти виконають розвиваючі вправи на координацію з м’ячом та прийом–передача м’яча, тощо. Вести локацію буде спортивний тренер або вчитель фіз культури.
2.Локація №2 «Здоров’я та безпека» – на цій локації діти ознайомляться з принципами надання першої домедичної допомоги. Локацію може вести медичний працівник, шкільна медпрацівник, волонтер ГО.
3.Локація № 3 «Територія безпеки» – на цій локації діти в ігровій формі спілкуються з психологом.
Перерва
Знову робота в 3 локаціях.

Заняття проводяться орієнтовно двічі-триччі на тиждень. Всього в області заплановано провести 120 сесій, по 40 сесій в кожному населеному пункті.
Проте, враховуючи кількість внутрішньо-переміщених дітей, індивідуальні особливості кожного з населеного пункту, кількість сесій чи дітей під час однієї з сесій може змінюватись індивідуально.
Адміністратори на місцях зважаючи на особливості регіону самі визначають кількість сесій в тиждень та місце їх проведення