Більше сотні дітей з регіонів України взяли участь у чемпіонаті з вуличного футболу «Кубок Карітасу»

В суботу, 2 червня, на НТК імені В. Баннікова, відбувся Всеукраїнський чемпіонат з вуличного футболу для молоді «Кубок Карітасу», який об’єднав 11 команд хлопців та дівчат з регіонів України, більшість яких – із сімей у складних життєвих обставинах.

Вже другий рік поспіль Федерація футболу України спільно з Благодійним фондом «Розвиток футболу України» підтримують ініціативу Міжнародного благодійного фонду «Карітас України» щодо проведення чемпіонату, який активно гуртує молодь зі всіх куточків України навколо спорту, здорового способу життя, взаємоповаги й спілкування на рівних. Ідея «Кубку Карітасу» – це класична ідея вуличного футболу, яким він є у світі: гра для всіх, незалежно від рівня підготовки, статі чи соціального статусу.

Урочисто відкрили чемпіонат та привітали усіх учасників Віце-президент Федерації футболу України Олег Протасов, заступник Міністра  молоді та спорту України Олександр Ярема та Президент Міжнародного благодійного фонду «Карітас України» Андрій Васькович.

У завзятій боротьбі за омріяний Кубок, що тривала декілька годин, визначились переможці: третє місце посіла команда «Карітас Запоріжжя», яких випередили гравці із команди «Благодійний фонд «Карітас Київ». Цього року «Кубок Карітасу» здобула команда «Карітас Кремінна».

На церемонії нагородження привітали учасників чемпіонату Перший віце-президент Федерації футболу України Вадим Костюченко, телеведучий програми «ПроФутбол» Ігор Циганик та Президент Української асоціації розвитку дитячого та юнацького футболу Володимир Василенко.

Вадим Костюченко передав вітання юним футболістам від тренера головної команди країни Андрія Шевченка та вручив сертифікат на безкоштовне відвідування матчів за участю національної збірної України з футболу для учасників Всеукраїнського чемпіонату з вуличного футболу для молоді «Кубок Карітасу». Також усі учасники були нагородженні сувенірами та футбольними м’ячами від Федерації футболу України та Благодійного фонду «Розвиток футболу України». Переможці та призери отримали Кубки та медалі.

Благодійний фонд «Розвиток футболу України» поспілкувався з учасниками чемпіонату про їх враження та мрії про майбутнє:

Чотирнадцятирічна Оксана (на фото ліворуч) вже вдруге представляє команду із м. Броди, що на Львівщині. Захоплення гри у футбол перейняла у свого брата. Учасникам з інших команд побажала перемоги та гарно провести час, познайомитися з іншими грацями.

2Кубок Карітасу

 

Юрій, 14 років. Юнак прибув з м. Дніпро, але сам родом з м. Горлівка Донецької області. На Чемпіонаті «Кубок Карітасу» представляє команду «Карітас Донецьк».

3Кубок Карітасу

Ти вперше береш участь в чемпіонаті з вуличного футболу «Кубок Карітасу»? Що тобі найбільше сподобалось?

  • Ні, вже другий рік поспіль. Дуже цікаво помірятися силами з іншими командами.

Що ти побажаєш іншим учасникам чемпіонату?

  • Напевно, щоб вони грали ще краще в наступному році і отримали трофеї, які вони зможуть показати своїм дітям та батькам.

Що тебе найбільше надихнуло грати у футбол?

  • У 10 років я не полюбляв футбол, лише любив дивитися гру з дідусем. Але потім я прийшов до своїх друзів і вони всі грали у футбол і це було дуже цікаво як вони грають і я почав вчитися у них і потім став грати як вони.

З вами грають у футбол лише хлопці чи також і дівчата?

  • Дівчата теж. Деякі грають навіть краще, ніж інші команди дівчат.

 

Команда тринадцятирічного Віталіка зі Львова в минулому році посіла 4 місце. Юний футболіст вважає, що усі команди сильні та добре грають. Хлопець бажає командам перемоги та розвитку в дитячому футболі. А надихає його воротар Тібо Куртуа.

1Кубок Карітасу

Підтримку чемпіонату з вуличного футболу «Кубок Карітасу» здійснено в рамках соціального проекту «Навколо футболу», який реалізує Федерація футболу України спільно з Благодійним фондом «Розвиток футболу України» з метою залучення дітей з усіх регіонів України до футбольних активностей.

You may also like...

Напишіть відгук