На Львівщині стартував проєкт «ПОРУЧ»

Відновлення через спорт – новий напрямок спільного проєкту МОН і ЮНІСЕФ – ПОРУЧ, який має на меті забезпечити психосоціальну допомогу дітям, молоді та сім’ям, які постраждали від війни. ПОРУЧ передбачає роботу груп психологічної підтримки, арт-терапію, майстер-класи, розвиток здорового харчування та спортивні заняття.

Спортивну складову проєкту реалізують благодійний фонд «Розвиток футболу України» у партнерстві з Українською асоціацією футболу та за підтримки Дитячого фонду УЄФА.

Наприкінці травня спортивні активності для дітей стартували в м. Самбір та Самбірському районі, що на Львівщині.

24 травня на спортивному майданчику стадіону ім. Л. Броварського у Самборі відбулися два дебютні заняття за участю дітей, серед яких учасники із  Торецька, Слов’янська, Харкова, Маріуполя, Бердянська, а також самбірчани. Цікаво, що на рівні з учнями, вправи виконували педагоги разом із директором Торецької школи Олексієм Головатим, які супроводжували  дітей, що змушені були покинути свої рідні домівки та переїхати у Самбір.

З дітьми проведено розминку, естафети, конкурси з тренером, бесіди та розвиваючі ігри з педагогом-психологом та бесіди про правильне харчування та здоровий спосіб життя з медичним працівником. Загалом такий формат роботи сприяє психологічному відновленню після пережитого травматичного досвіду та подоланню страхів.

Учасникам із Торецька вручено футбольну форму, взуття та футбольні м’ячі для подальших занять футболом.

Наступними підхопили проєкт віддалені гірські громади Самбірщини: с. Бориня, м. Турка, с. Стрілки, м. Добромиль, м. Хирів.

Протягом усього часу з дітьми працює кваліфікована команда, яка попередньо у квітні пройшла спеціалізоване навчання: Руслан Хомин, голова Асоціації футболу Самбірського району, голова Самбірської РО ВФСТ «Колос», Іван Ковалик, директор КДЮСШ м. Самбір, тренер-викладач з футболу, Тетяна Ковалик, начальник відділу освіти Ралівської територіальної громади та Роман Городиський, лікар КДЮСШ м. Самбір.

Загалом, протягом 24 – 29 травня психосоціальною підтримкою охоплено 424 дитини, з яких 163 дитини втекли від війни на Львівщину. Серед місцевих учасників проєкту – діти із багатодітних родин, малозабезпечені, діти, у більшості яких – батьки ветерани АТО, ООС, які й зараз боронять нашу державу на східних кордонах.

Вже завтра проєкт завітає до м. Старий Самбір та згодом до інших громад.

Нагадуємо, що спортивні заняття для дітей в рамках проєкту “ПОРУЧ” будуть впроваджуватися у десяти областях України: Хмельницькій, Рівненській, Волинській, Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській, Житомирській та Київській.

 

You may also like...