Модуль щодо захисту дітей у футболі включено в навчальні програми «Диплом D УАФ» та «Диплом С УЄФА», які проводяться УАФ

Українська асоціація футболу продовжує проводити роботу з підвищення обізнаності осіб, які працюють із дітьми, щодо захисту підопічних у футболі. Так, модуль щодо захисту дітей у футболі включено в навчальні програми «Диплом D УАФ» та «Диплом С УЄФА», які проводяться УАФ.

фото-15-01-1-min

Так, 5 січня слухачі навчальної програми «Диплом С УЄФА» пройшли вступний вебінар із питань захисту дітей, мета якого — ознайомити учасників із концепцією та інструментарієм УЄФА щодо захисту дітей у футболі, діяльністю УАФ у частині захисту дітей у футболі, зокрема з Політикою УАФ щодо захисту дітей, та покращити практичні навички й мотивацію з метою створення безпечнішого середовища для дітей у футболі.

фото-15-01-2-minфото-15-01-3-min

«На сьогодні це дуже актуальний модуль, і, за великим рахунком, філософія наших тренерів знаходиться в переломному моменті. Наразі вироблено правила поводження з дітьми, рекомендації щодо поведінки тренера під час навчального процесу. Реакція наших слухачів зацікавлена, вони вже розуміють, що вони вміють, знають і що вони можуть робити з дітьми, щоб це не було на межі насильства чи неповаги», — зазначив куратор навчальної програми Валерій Золотухін.

фото-15-01-4-min

Серед слухачів курсу — Юрій Чистов та Софія Сідляр.

Юрій працює тренером у ДЮФК «Атлетик» (Одеса) лише шість місяців, проте понад шість років є батьком футболіста.

«Коли 1 липня внаслідок ракетного удару по курорту Сергіївка загинув тренер мого сина, президент ДЮФК «Атлетик» Олександр Шишков, до мене звернулися батьки з нашої команди з проханням тренувати наших діточок. Із того часу в мене додалися дві нові групи дітей, і їхня кількість значно збільшилася.

фото-15-01-5-min

На курсах я отримав величезний масив корисної інформації, проте дещо виокремив для себе. Відсьогодні я буду більш прискіпливо ставитися до себе та своєї поведінки, оскільки кожен мій вчинок, навіть найбезневинніший, може бути неправильно сприйнятий», — коментує свої майбутні виклики Юрій. Також він планує налагодити стосунки з дітьми, поведінка яких є більш замкненою.

Софія Сідляр із 14-ти років працює дитячим тренером у ФК «Чемпіонс» та прес-аташе у ФК «Колос» (Софіївка). Також вона  проводить індивідуальні заняття для дітей та дорослих.

фото-15-01-6-min

«Мені дуже сподобався модуль щодо захисту дітей, я вважаю цю тему важливою, про неї треба говорити.

Сучасний світ часто буває дуже жорстоким, це стосується не тільки дорослих, а й дітей. Я вважаю, що ми, тренери, зобов’язані захистити дитину від цієї жорстокості, а також виховати в ній людські якості.

У моїй команді створено мікроклімат, де всі діти поважають один одного, вони друзі не тільки на тренуванні, а й поза ним.

Також моє завдання як тренера — допомогти їм під час пубертатного періоду. Дуже добре пам’ятаю себе в цьому віці, скільки образ я чула у свій бік і в школі, і серед однолітків. Було дуже багато комплексів, які нав’язало мені суспільство, але в той час саме тренер, тренування та бажання досягти своєї мети допомогли мені із цим упоратися.

Мені дуже сподобалася ідея створення кодексів поведінки, які можуть бути розроблені для батьків, дітей та тренера. Це буде офіційний документ клубу, з яким ознайомлюватимуть кожну дитину та її батьків.

Нове покоління тренерів має побороти стару систему тренувань, в якій вважалося нормою фізичне та психологічне насильство, буллінг, образи й навіть бійки. Ми маємо прищеплювати взаємоповагу, доброзичливість, наполегливість та любов до спорту», — підбила підсумки Софія.

На завершення вебінару три найактивніші слухачі отримали паперовий примірник «Політики УАФ щодо захисту дітей». Нагадуємо, що документ доступний за посиланням.

Окрім вебінару, слухачі повинні пройти онлайн-курси УЄФА, що доступні на онлайн-платформі https://uefa-safeguarding.eu/. Їм пропонується базовий курс «Підвищення обізнаності щодо захисту дітей у футболі», а також спеціалізований курс для тренерів та курс щодо залучення дітей до участі в роботі щодо їхнього захисту у футболі. Після проходження цих онлайн-курсів усі слухачі отримають відповідні сертифікати. Наразі УАФ працює над перекладом онлайн-курсів УЄФА українською мовою.

Введення модулю щодо захисту дітей ще раз підтверджує прагнення Української асоціації футболу створити умови для безпечних занять футболом незалежно від віку, статі, етнічної приналежності, соціального походження, релігії, рівня здібностей або інвалідності тощо.

Українська асоціація футболу продовжуватиме роботу з підвищення обізнаності щодо захисту дітей, і такі вебінари будуть проводитися надалі.

Джерело: офіційний сайт УАФ.

You may also like...