Вадим Костюченко: «Відкриті уроки футболу» успішно пройшли в новому форматі, адаптованому до всіх санітарних та протиепідемічних норм»

Пропонуємо вашій увазі підсумки сезону «Відкритих уроків футболу», організованих Українською асоціацією футболу та Благодійним фондом «Розвиток футболу України» спільно з регіональними асоціаціями футболу та за підтримки Європейського Союзу. Цієї осені вони пройшли у новому форматі, адаптованому до всіх санітарних та протиепідемічних норм.

«Такі фестивалі є чудовою можливістю допомогти дітям-переселенцям з Донбасу і Криму знайти нових друзів та обрати здоровий спосіб життя. Це гарна нагода залучити до занять спортом усіх школярів та організувати для них перші «відкриті» уроки футболу, які ведуть відомі гравці і тренери. Завдяки цим цікавим майстер-класам малеча та юнацтво захоплюються футболом, записуються до секцій та здобувають перші у своєму житті маленькі перемоги», – зазначає Андрій Павелко, президент Української асоціації футболу, член Виконкому УЄФА.

3results2020

Головний тренер національної збірної команди України з футболу Андрій Шевченко звернув увагу на те, що «Футбольні уроки – це те, про що ми мріяли в дитинстві. Для нинішніх дітлахів такі зайняття стали реальністю, і я щиро заздрю малятам. Гра у футбол відкриває перед маленькою людиною великі життєві перспективи. І навіть для тих, хто не пов’яже свою долю зі спортом, уроки футболу стануть основою міцного здоров’я і майбутньої дружби. Пам’ятайте: кожен може бути переможцем!»

5results2020

Сезон цьогорічних фестивалів розпочався із навчання волонтерів – трьох семінарів, що проходили у Запоріжжі із 17 по 23 серпня для представників Донецької, Луганської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Одеської та Київської областей. Зважаючи на пандемію коронавірусу, під час семінарів велику увагу було зосереджено на навчанні волонтерів проводити активності проєкту в новому форматі, адаптованому до всіх санітарних та протиепідемічних норм. Окрім того, під час семінарів було якісно записано 6 відеоуроків від провідних експертів проєкту за тематикою занять на майданчиках:

  • з техніки футболу;
  • з ігор на розвиток;
  • з веселих ігор;
  • з формування здорового способу життя;
  • з ігор від психолога;
  • з ігор і матеріалів від поліцейського.

Також цікавий досвід волонтери набули на семінарах «Футбол + школа + поліція», організованих партнером проєкту – Всеукраїнською фундацією «Захист прав дітей» в Одесі 19-23 жовтня.

6results2020

У вересні-жовтні 2020 року проведено 15 із 17 запланованих фестивалів:

04-07 вересня 2020 – Харківська обл., Мерефа;

08-11 вересня 2020 – Харківська обл., Старий Салтів;

12-15 вересня 2020 – Харківська обл., Зміїв;

14-17 вересня 2020 – Запорізька обл., Михайлівський р-н, Роздол;

14-17 вересня 2020 – Дніпропетровська обл., Синельниковський р-н, Раївська ОТГ, Михайлівка;

14-17 вересня 2020 – Запоріжжя;

15-18 вересня 2020 – Запорізька обл., Оріхів;

16-19 вересня 2020 – Дніпропетровська обл., Софіївський р-н, Вишневе;

17-20 вересня 2020 – Луганська обл., Сєвєродонецьк;

23-24, 28-29 вересня 2020 – Дніпропетровська обл., Павлоград;

24-27 вересня 2020 – Київська обл., Таращанський р-н, Ківшовата;

02-05 жовтня 2020 – Луганська обл., Попасна;

05-08 жовтня 2020 – Донецька обл., Лиман;

06-09 жовтня 2020 – Одеська обл., Южне;

12-15 жовтня 2020 – Херсонська обл., Білозерка.

Зважаючи на ситуацію із коронавірусом, фестивалі, що заплановані у Добропіллі Донецької області та Красному Березанського району Миколаївської області вирішено перенести на квітень-травень 2021 року.

Крім того, завдяки додатковому фінансуванню Української асоціації футболу та місцевих партнерів проведено ще 2 фестивалі:

22-25 жовтня 2020 – Херсонська обл., Голопристанський р-н, Бехтери (проведено Асоціацією футболу АР Крим, що діє на території Херсонської області);

22-25 жовтня 2020 – Хмельницька обл., Дунаївці.

Отже, загалом протягом вересня – жовтня 2020 проведено 17 фестивалів проєкту «Відкриті уроки футболу».

Ще 15 фестивалів (по 1 в кожному іншому регіоні України) перенесені з вересня-жовтня 2020 року на квітень-травень 2021 року.

4results2020

«Цього року «Відкриті уроки футболу» пройшли в новому форматі, адаптованому до всіх санітарних та протиепідемічних норм. Традиційно, найбільшу увагу ми приділили дітям-переселенцям зі Сходу і Криму, а також дітям військовослужбовців. Цьогоріч нам вдалося залучити до футболу під час адаптованих заходів проєкту 3400 дітей безпосередньо через фестивалі та 23000 – через інші різноманітні до- і післяфестивальні футбольні заходи. Цікаво, що серед учасників фестивалів було майже 40 % дівчат, багато з яких вперше осягали ази футбольної гри. Важливим також стало залучення більше 3000 волонтерів, найактивніші серед яких попередньо пройшли навчання на волонтерських семінарах УАФ і регіональних асоціацій футболу. Більшість із них виявили бажання стати регулярними учасниками соціальних проєктів УАФ, а деякі – і пройти підвищення кваліфікації на нещодавно запроваджених курсах D-диплому УАФ. В результаті проєкту регіони отримали велику кількість футбольних м’ячів, інвентарю та екіпіровки на загальну суму близько 1 млн. грн., що є особливо актуальним для невеликих містечок і сільських районів. Ми вдячні нашим міжнародним партнерам проєкту, насамперед Представництву Європейського Союзу в Україні, які надали активну підтримку особливо у східних і південних областях», – підсумував перший віце-президент УАФ Вадим Костюченко.

2results2020

Національний координатор проєкту Євгеній Столітенко наголосив: «Хотів би відзначити роль регіональних асоціацій футболу та взагалі місцевих громад, які виявили величезну зацікавленість запропонованим інноваційним підходом. Ми побачили у проєкті не лише хлопців і дівчат, але й їхні родини, місцевих керівників різних рівнів, шкільну і освітянську спільноту, вчителів і тренерів, представників Національної поліції, психологів, молодіжних лідерів, небайдужих місцевих меценатів – любителів футболу».

1results2020

Нагадуємо, що проєкт «Відкриті уроки футболу» («Open Fun Football Schools») здійснюється в рамках діяльності зі співпраці між громадянським суспільством і громадським сектором задля миру, соціальної інтеграції та захисту дітей в Україні, що фінансується Європейським Союзом. Основними виконавцями в реалізації проєкту виступають Асоціація крос-культурних проєктів (Данія), Українська асоціація футболу, Всеукраїнська Фундація «Захист прав дітей», StreetFootballWorld (Німеччина), в партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Національною поліцією України.

 

Джерело: офіційний сайт УАФ

You may also like...