Звіт про проведену роботу регіональними менеджерами проекту у листопаді 2016 року

Наша команда соціального проекту «Play away play everywhere.Грай в гостях, грай всюди»  наполегливо працює над залученням дітей-переселенців до гри у футбол. У листопаді проведено спортивні заходи, турніри, діти з трибун вболівали за своїх кумирів, виводили гравців на футбольне поле.

 У Вінницькій області в м. Ямпіль проведено семінар, що розпочався бесідою за круглим столом у відділі освіти Ямпільської районної державної адміністрації та продовжився зустріччю регіональних координаторів, волонтерів проекту, дітей та їх батьків у Ямпільській ДЮСШ, яка є активним учасником проекту. У семінарі  взяли участь виконавчий директор ВСГО «ОФФ» Прозоровський Михайло Павлович, регіональний менеджер проекту Сидорук Олександр Миколайович, працівники місцевих управлінь внутрішніх справ Ямпільського  району Бачило Ігор. Семінар продовжив свою роботу в ЗОШ с. Велика Кісниця Ямпільського району.

Вже наступного дня с. Слобода-Шаргородська на базі  стадіону «Колос» та ДЮСШ Шаргород проведено семінар «Відкриті уроки футболу».

Діти-переселенці, що проживають у Волинській області, діти учасників АТО, малозабезпечені були оздоровлені протягом 10 днів у МДЦ «Артек-Буковель» за сприяння Волинської обласної федерації футболу, Нововолинського відділу в справах молоді та спорту, управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради.

Окрім цього, діти не лише відвідали матчі ДЮФЛУ команд із Волинської області, а зокрема: «Шахтар-Нововолинськ» – ФК «Калуш», «Ковель – Волинь» – «Покрова» (Львів) та «Шахтар-Нововолинськ» – «СДЮШОР-4» (Львів), але й поспілкувалися з учасниками, тренерами, отримавши безліч позитивних емоцій.

Також у Нововолинському НВК № 1 – колегіум проведено  настановчу нараду з питань проведення відкритих уроків футболу в школах міста та Іваничівського району протягом грудня місяця.

У Дніпропетровській області проведено нараду з командою проекту щодо подальшої організації  роботи з залученням дітей до занять футболом. Залучено 27 вчителів фізичного виховання, 3 шкільних психолога, 3 поліцейських, Департамент Міністерства освіти і науки України в Дніпропетровській області, Головне управління Національної поліції України в Дніпропетровській області, Департамент освіти міської ради м. Дніпро, Федерація футболу Дніпропетровської області, директора шкіл, благодійні організації, лікарі, Дирекція стадіону Молодіжного парку. Здійснено домовленість з Дирекцією стадіону Молодіжного парку про проведення подальших фестивалів та заходів на безкоштовній основі.

В Донецькій області у м. Краматорськ організовано зустріч з волонтерами проекту «Грай в гостях, грай всюди» під час якої підведено підсумки проведеної роботи з дітьми-переселенцями, батьками та тренерами ДЮСШ.

13 листопада 2016 року в м.Слов’янськ, в стінах Донбаського державного педагогічного університету проведено зустріч зі студентами факультету фізичного виховання, в рамках якої продемонстровано відео та фото матеріали проведених фестивалів, підведено підсумки року. Студенти факультету фізичного виховання були запрошені на волонтерську роботу у 2017 році.

20 листопада 2016 року в м. Краматорськ відбулася зустріч з Першим Віце-президентом Федерації футболу Донецької області – О.О.Косевичем, у ході якої обговорено відкриття на стадіоні «Авангард» «Play Everywhere трибуни» – сектору на стадіоні, який буде безкоштовно наданий дітям-переселенцям для відвідування матчів Першої Ліги та Кубку України.

Житомирська область

Після завершення дитячого футбольного фестивалю «Грай в гостях, грай всюди» у м. Житомирі проведені інші заходи для популяризації футболу для дітей переселенців та їх батьків, а саме: бесіди, відвідування футбольних матчів тощо. В рамках проекту 10 дітей почали займатися у футбольній секції на безкоштовній основі.

Закарпатська область

Протягом листопада 2016 року з метою популяризації проведення соціальних футбольних фестивалів проведено зустріч з представниками батьківських комітетів загальноосвітніх шкіл Ужгородського району з Худлівської ЗОШ І-ІІІ ст.,  Добронської ЗОШ І-ІІІ ст., Середнянської ЗОШ І-ІІІ ст. та шкіл м. Ужгород з ЗОШ І-ІІІ ст. №15,  ЗОШ І-ІІІ ст. №5,  ЗОШ І-ІІІ ст. №12 , ЗОШ І-ІІІ ст. №8, ЗОШ І-ІІІ ст.№7, НВК «Ужгородський економічний ліцей, ЗОШ І-ІІ ст. та БПЛ «Лідер» ЗОШ №20, діти яких брали участь у соціальному проекті «PLAY AWAY, PLAY EVERYWHERE – Грай в гостях, грай всюди».

Проведено зустріч керівництва ФФЗ з тренерами ДЮСШ, які взяли активну  участь у відборі дітей під час проведення фестивалю. На зустрічі акцентувалося увагу на подальшу активізацію роботи тренерів по залученню дітей-переселенців до занять футболу.

На всі матчі ДЮФЛ Закарпаття та ДЮФЛ України запрошувалися  діти-переселенців, діти учасників АТО, діти-сиріти та діти соціально-незахищених верств населення.

Представниками «Школи молодого арбітра» проведено роботу серед дітей по ознайомленню з «Правилами гри» та з роботою регіональної школи молодого арбітра з метою залучення дітей до обслуговування матчів з футболу у якості арбітрів.

В Запорізькій області проведені повторні зустрічі з представниками регіонального штабу допомоги вимушеним переселенцям при ГУ ДСНС  у Запорізькій області, запорізького відділення благодійного товариства «Карітас», представниками Міністерства науки і освіти України, з батьками дітей-переселенців. Розміщено оголошення про проект у мобільних містечках області, пунктах «Карітас» і штабі допомоги вимушеним переселенцям при ГУ ДСНС у Запорізькій області.

Івано-Франківська область

2 листопада в загальноосвітній школі №16 м. Івано-Франківська проведено благодійну акцію “Вареники для воїнів АТО”, до якої долучилися працівники школи, батьки та учні сімей-переселенців з зони АТО. Понад 200 кг вареників приготовлено для бійців 10-ї гірсько-піхотної бригади м. Коломия, які повернулися з лінії фронту.

7 листопада на базі Івано-Франківського коледжу фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту відбулося урочисте відкриття шкільного турніру з футзалу на “Кубок міського голови та НФК “Ураган” серед учнів (5 класи і молодші). У складах команд поруч із місцевими хлопчаками виборювали бажані залікові бали, щоб посісти якомога вище місце в турнірній таблиці і діти-переселенці з Луганської, Донецької областей і АР Крим.

14 листопада в с. Вікно на Городенківщині відбулися святкові заходи із відкриття спортивного майданчика зі штучним покриттям розміром 22х44 м біля місцевої школи. Випробували нове поле команди ветеранів депутатського корпусу районної ради, молоді села, шкільних команд, у складі яких були діти-переселенці з зони АТО.

19-20 листопада у м. Тлумач на базі спеціалізованої школи-інтернату провели фізкультурно-оздоровчий захід “Ти зможеш, якщо зміг я!” серед дітей-вихованців закладу. Захід провели обласний центр фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” спільно з відділом молоді та спорту Тлумацької райдержадміністрації за підтримки Івано-Франківської облради. Усього в заході взяли участь 55 дітей, серед яких були і діти-переселенці з Донецької області, які змагались у різноманітних естафетах, конкурсах, міні-футболі. Усі учасники отримали футболки та грамоти.

Наприкінці листопада за сприяння Федерації футболу України та Благодійного фонду “Розвиток футболу України” на міському стадіоні “Колос” м. Галич пройшов футбольний фестиваль національного соціального проекту “Відкриті уроки футболу”. У фестивалі взяли участь 192 школярі з навчальних закладів Галицького району, серед яких були діти-переселенці з конфліктних територій України, а також діти учасників АТО та діти із малозабезпечених сімей.

У Київській області діти-переселенці відвідали матч за Суперкубок Київської області та фінальний матчу Кубка регіональних чемпіонів ім. П.І.Безносенка в с. Лютіж Вишгородського району, взяли участь в проведенні матчу Прем’єр-ліги України U21 між командами «Олімпік» (Донецьк) – «Чорноморець» (Одеса) в якості boyball (хлопці, котрі подають м’ячі) в м. Біла Церква.

У Кіровоградській області в місті Кропивницькому в актовому залі кібернитично-технічного коледжу відбулася церемонія нагородження дев’яти кращих дитячих футбольних команд призерів кубку міста з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч». В змаганнях взяло участь  близько тисячі юних футболістів сорок з яких були діти переселенці та сімдесят дев’ять діти учасників АТО та з малозабезпечених сімей загальноосвітніх шкіл міста. Діти отримали медалі, призи сувеніри, торти та солодощі, діти переселенці отримали манішки для тренувань.

28.11.2016 року в ЗОШ №19 м. Кропивницького відбувся «Футзальний квест» дітей 2008-2009 р.н.. Одночасно більше тридцяти юних футзаліста, серед яких було п’ять школярів переселенців, та двоє батьки яких учасники АТО, вдосконалювали свою майстерність протягом двох годин, а по завершені всі дітки в кафе разом з батьками та організаторами спілкувалися та брали участь у футбольній вікторині, кращі отримали нагороди та футзальні м’ячі.

30.11.2016 року відбулося підсумкове засідання оргкомітету з проведення фестивалів «Масових відкритих уроків футболу» та «Грай в гостях, грай всюди» 2016 року, в якому взяли участь і голови десяти районних та чотирьох міських федерацій футболу.

Луганська область

6, 7, 21.11.2016 року для дітей-переселенців (склад групи – 40 дітей віком 10-14 років) було організовано  відвідування центральних матчів Чемпіонату Луганської області з футзалу, які проходили в Льодовому палаці міста Сєвєродонецьк;

15.11.2016 року для дітей-переселенців проведено зустріч з вихованцем сєвєродонецького футболу Олексієм Городовим, відомим за виступами в Чемпіонатах України за луганську «Зорю», ФК «Харків», «Прикарпаття», «Ілічівець» та інші, в теперішній час – тренер Северодонецької ДЮСШ з футболу. Зустріч відбулася в теплій і дружній атмосфері – Олексій розповів про свою кар’єру гравця та запросив всіх до занять футболом в місцеві ДЮСШ.   В заході взяли участь 25 дітей-переселенців.

24.11.2016 року для дітей-переселенців в одному з кафе м. Сєвєродонецька організовано перегляд прямої трансляції матчу Ліги Європи «Фенербахче» (Стамбул) –  «Зоря» (Луганськ). Матч розпочався в 18:00 за київським часом. В заході взяли участь 20 дітей віком 13-14 років.

Львівська область

05 та 06 листопада 2016 року в м. Винники на двох майданчиках та на футбольному полі із штучним покриттям стадіону ім. Богдана Маркевича пройшов дитячий Кубок Федерації футболу Львівської області серед дитячих команд у чотирьох вікових групах. У складах команд-учасниць брали участь діти переселенці, зокрема за команди СДЮШОР «Карпати» –  (2004 р.н.), ДЮФК «Галичина» Зубра – (2006 р.н.), СГО «Галич-Лицар» Львів – (2007 р.н.), «Покрова-Вікторія» Львів – (2006 р.н.), ФК «Прайд» Львів – (2006 р.н.);

24 листопада 2016 року у м. Львові на стадіоні «Арена Львів» 22 дитини-переселенців, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах м. Львова взяли участь у виведенні футболістів команд «Шахтар» Донецьк та «Коньяспор» Конья перед матчем групового етапу «Ліга Європи» сезону 2016/2017 рр.

Миколаївська область

У кінці жовтня, початку листопада, одразу після закінчення проведення  другого футбольного фестивалю «Відкриті уроки футболу»», на базі середньої загальноосвітної школи № 26 м. Миколаєва розпочала роботу спортивна секція з футболу для хлопців та дівчаток, від 6 до 15 років.  Основну увагу у секції приділяється дітям що не займаються регулярно спортом у спеціалізованних дитячо-юнацьких школах, дітям-переселенцям, дітям-сиротам, з неповних сімей та малозабезпечених. Заняття є безкоштовними, та проходять два рази на тиждень. Наразі спортивну секцію відвідує 4 дитини-переселенці.

Було проведено теоретичне заняття на тему: «Правила гри та техніка безпеки під час занять футболом», під час занять задіються: футбольні м`ячі, фішки, конуси, манішки.

За цей короткий час, збірна команда Миколаївської області до складу якої входять діти-переселенці,  зайняла третє місце в обласних змаганнях.

В Одеській області понад 120 дітей-переселенців відвідали матч між національними збірними України та Фінляндії та отримали подарунки від ФФУ та БФ «Розвиток футболу України». Також діти взяли участь в церемонії виведення гравців обох команд на футбольне поле.

Полтавська область

11.11.2016 організований колективний перегляд дітьми-переселенцями та їх батьками міжнародного товариського матчу між молодіжними збірними командами Україна – Білорусь, який відбувся в місті Полтава на стадіоні «Ворскла».

На базі ЗОШ №26 підведено підсумки проведення фестивалю за участю заступника начальника Управління освіти Полтавського міськвиконкому Надіної Ірини Адамівни, заступника начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому Приходько Юлії Анатоліївни та директора ЗОШ №26 Дзюбника Олега Володимировича, першого заступника Голови Федерації футболу Полтавської області Дігтяря Олександра Івановича.

Рівненська область

01-04 листопада 2016р. в м. Дубно, смт Вельбівно Острозького району, м. Дубровиця, смт Гоща та в смт Млинів відбувались змагання в рамках Дитячо-юнацької футбольної ліги Рівненщини, в яких у складах різних команд з усіх куточків області взяли участь діти-переселенці, котрі восени були задіяні в проекті «Грай в гостях, грай всюди» (м. Рівне).

5, 12, 19, 26 листопада 2016 р. в м. Рівне (НВК №19) спільно із спортивним агентством «Стандарт» проведено показові уроки з міні-футболу та футзалу в яких були задіяні діти-переселенці та учасники проекту «Грай в гостях, грай всюди». Після заходів діти та їхні батьки мали змогу переглядати матчі Відкритої «Стандарт-Ліги» з футзалу.

14-18 листопада 2016р. в м. Рівне на базі обласного інституту післядипломної освіти і перепідготовки відбувались курси для вчителів фізичної культури регіону, на яких крім запланованих занять відбувалися ознайомчі лекції стосовно тематики соціальних проектів ФФУ та УЄФА, теми залучення дітей-переселенців до занять футболом у містах та селах як один з факторів їх адаптації в умовах сьогодення. Вчителі з різних куточків Рівненської області з ентузіазмом сприйняли інформацію по даній тематиці та висловили побажання проведення заходів у рамках проекту у їхніх навчальних закладах та населених пунктах.

19 листопада 2016р. в м. Рівне проведено зустріч з головами міських та районних федерацій футболу Рівненської області, на якій було надано інформацію щодо проведення фестивалів футболу «Грай в гостях, грай всюди», «Відкриті уроки футболу».

20, 26-27 листопада 2016р. в м. Рівне та м. Костопіль проходили змагання чемпіонату Рівненської області з футзалу серед збірних команд районів та міст, на яких були задіяні діти-переселенці та їхні батьки.

Сумська область

Діти-переселенці відвідали футбольні матчі Чемпіонату міста Суми  – ФЦ «Барса», Футзал  Ветерани  40+,50+ – ЛА Манеж СумДУ, «Ліга Парі-Матч» України Матч «Олімпік» – «Чорноморец» –  стадіон «Ювілейний».

Також проведено семінар на тему: «Розвиток дитячо-юнацького футболу» з  тренерами Футбольного центру Барса.

В Тернопільській області діти-переселенці разом з батьками відвідали футбольний матч  (футзал) «Вікнарьов»-«ДЮСШ». Проведено змагання серед учнів 3 класів «Ігри патріотів». В рамках проекту 6 дітей-переселенців розпочало займатися у футбольних секція на безкоштовній основі.

В Харківській області у листопаді проведено фестиваль футболу за участю 192 учнів, з яких 60% переселенці з Донецької та Луганської областей.

У Харківській гімназії № 152 організовано та проведено дитячий фестиваль «Відкриті уроки футболу». На свято до дітей завітав особливий гість – головний тренер національної збірної з футболу  – Андрій Шевченко.

15.11.2016 року 50 дітей-переселенців Харківської області відвідали відкрите тренування національної збірної, а вже наступного дня 22 дитини-переселенці, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах області взяли участь у виведенні збірних команд на поле ОСК «Металіст» перед товариським матчем Україна-Сербія та 100 дітей-переселенців були присутні на вищезазначеному матчі. Всі діти отримали подарунки від Благодійний Фонд «Розвиток футболу України» та Федерації футболу України.

Також проведено 2 семінари щодо питання розвитку дитячого футболу та залучення дітей-переселенців до футболу.

Херсонська область

45 дітей-переселенців Херсонської області відвідали відбірковий матч Чемпіонату світу між національними збірними командами Україна-Фінляндія, що відбувся в м. Одеса 12 листопада. Був організований автобусний проїзд Херсон-Одеса-Херсон, екскурсія по місту Одеса та перегляд футбольного матчу. П’ять дітей переселенців взяли участь у церемонії урочистого відкриття футбольного матчу між збірними командами Україна-Фінляндія.

Також 13 листопада та 26 листопада 2016 року 30 дітей-переселенців взяли участь у церемонії відкриття та виносі прапорів команд матчів Екстра-ліги України з футзалу «Продексім» Херсон – «Юні Ламан» Чорноморськ та «Продексім» Херсон-«Сокіл» Хмельницький. Діти отримали подарунки від Федерації Футболу України та футзального клубу «Продексім» Херсон.

28-30 листопада 2016 року в райцентрі Чаплинка та райцентрі Каланчак Херсонської області відбулися фестивалі дитячого футболу «Відкриті уроки футболу», в яких брали участь діти Чаплинського дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки та Чаплинської загальноосвітньої школи, а також учні Каланчацької ЗОШ №1 та ЗОШ №2. Учасники отримали футбольні м’ячі, футболки, футбольні рюкзаки для тренерів та інший інвентар для проведення тренувальних занять від Федерації Футболу України.

Хмельницька область

Діти-переселенці разом із батьками взяли участь в нагородженні переможців та призерів Чемпіонату міста Хмельницького з футболу сезону, відвідали матчі Хмельницької футзальної ліги, футзальний матч «Сокіл» Хмельницький – «Ураган» Івано-Франківськ, матчу  ПФЛ «Поділля»» Хмельницький – «Балкани» с. Зоря.

Черкаська область

13 листопада п. р. в м. Черкаси на стадіоні «Центральний» перед початком календарного матчу першої ліги ПФЛ України між командами «Черкаський Дніпро» м. Черкаси – «Авангард» м. Краматорськ футболістів обох команд та арбітрів Федерації футболу України вивели для привітання на футбольне поле діти-переселенці.

Згідно домовленості про безкоштовне  прийняття дітей-переселенців до занять футболом в усіх дитячо-юнацьких футбольних закладах у регіоні (та в загальноосвітніх школах, при яких є секції футболу), незалежно від рівня здібностей, провівши аналітичну роботу, сформовано відповідний список із 7 дітей (що на даний час займаються футболом), які мають офіційний статус внутрішньо-переміщених осіб із зони антитерористичної операції та анексованого Криму.

В Чернівецькій області діти-переселенці відвідали матч Чемпіонату України U-19 «Спарта-Буковина» – «Тепловик» (ФОК «Олімпія»), матч Чемпіонату України, Першої ліга ФСК «Буковина» – ФК «Суми» (КСОП «Буковина»), матч СуперКубку Чемпіонату області, ФК «Волока» – ФК «Іванківці» (КСОП «Буковина»), матч Чемпіонату України з футзалу Перша ліга ФСК «Буковина» – ПФК «Суми» (ФОК «Олімпія»), матч Чемпіонату України, Перша ліга ФСК «Буковина» – «Колос» с.Ковалівка (КСОП «Буковина»), матч Суперкубку Буковинських річок ФК «Тереблече» – «Колос-Підгір’я» м.Сторожинець.

В Чернігівській області за участю дітей-переселенців та їх батьків проведено Відкритий турнір пам’яті  ЗПФКіС України В.І.Полєвого серед юнаків 2006 р.н., міжрегіональний турнір з футболу серед юнаків 2004 -2005 р.н. на призи ФК «Єдність», турнір з міні-футболу  «Пам’яті Героїв АТО» серед учасників бойових дій, Благодійний турнір з міні-футболу «BAR na BAR» серед працівників закладів харчування м. Чернігів та підведено підсумки футбольного сезону в місті Ніжин.

Напередодні Всесвітнього дня футболу в актовій залі Чернігівського обласного палацу дітей та юнацтва відбулося уже щорічне свято «Футбольна Сіверщина – 2016». Окрім почесних гостей у залі були присутні учасники АТО, ветерани Чернігівського футболу, представники футбольних клубів області, представники районних федерацій футболу, юні футболісти – вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву з футболу «Юність», «Десна», «Спартак». Під час урочистого зібрання присутні привітали переможців Всеукраїнських та обласних змагань з футболу, згадали про всі досягнення футбольного руху Чернігівщини за 2016 рік.

В м. Київ у листопаді 2016 року проведено у школі №118 «Відкритий урок з футболу» на якому волонтер проекту Копайгора Олег проводив футбольні конкурси з учнями та дітьми учасників АТО, в якому взяло участь понад 32 хлопчика та 13 дівчаток.

23 листопада у школі №156 відбувся шкільний футбольний турнір в якому взяли участь учні школи та діти-переселенці. Волонтер проекту Марченко Роман у перерві між іграми розповідав як потрібно поважати кожен-кожного та поводитись на футбольному майданчику. Взяло участь 62 хлопчика з них (7 хлопчиків діти-переселенці) та 20 дівчаток.

Окрім того  28 листопада у школі №270 було проведено семінар з проблем розвитку шкільного футболу в м. Києві та адаптації дітей-переселенців до системи навчання в м. Києві.

29.11.-30.11.2016 року в м. Києві відбувся Всеукраїнський семінар «Розвиток масового футболу», участь в якому взяли регіональні менеджери проекту «Play away, play everywhere. Грай в гостях, грай всюди».

You may also like...

Напишіть відгук