Запорізька область у травні стала справжнім центром масового футболу

У Запорізькій області травень вийшов неймовірно насиченим футбольними подіями. Окрім фіналу Кубку України «Шахтар» — «Інгулець» та XXII Конгресу Федерації футболу України, у регіоні відбулися чотири фестивалі в рамках проекту ЄС і ФФУ «Відкриті уроки футболу», а саме — в Роздолі Михайлівського району, Василівці, Оріхові та Запоріжжі.

10 травня фестиваль завітав на стадіон «Таврія-Скіф», де в заході взяли участь близько 200 учнів Михайлівського району. Головним організатором події в районі виступив заступник голови Запорізької обласної федерації футболу Сергій Каліман. Футбольне свято пройшло дуже жваво й активно, при цьому діти отримали практичні навички гри у футбол та багато позитивних емоцій. А на згадку в них залишилися брендовані футболки та м’ячі.

Починаючи з 14 травня естафету проведення фестивалів підхопили у Василівці та Василівському районі. Дитячі посмішки, нові знайомства, енергійні волонтери та багато футболу — саме так проходило свято «Відкритих уроків футболу» на місцевому стадіоні.

На спортивне свято прибули учні з 10-ти шкіл Василівського району: василівської школи №1, василівської гімназії «Сузір’я», верхньокриничанського і приморського НВК, дніпрорудненської спеціалізованої школи «Талант», малобілозерської школи № 1, п’ятихатської, балківської, дніпрорудненської та степногірської шкіл. Показово, що всі 200 школярів, які взяли участь у «Відкритому уроці футболу», не займаються футболом професійно, хоч і є прихильниками цієї найпопулярнішої командної гри. Саме тому такою важливою для них була участь у різноманітних майстер-класах.

Свято відкрили голова Василівської районної держадміністрації Валерій Кошеленко та національний координатор проекту від Федерації футболу України Євгеній Столітенко.

— Це великий національний проект, який проводиться в усіх регіонах України. Але таким областям, як Запорізька, ми вирішили приділити окрему увагу і провести тут якомога більше заходів, — розповів перед початком заходу Євгеній Столітенко. — Така особлива увага зумовлена тим, що проект спрямований, перш за все, на допомогу дітям із сімей, які переїхали сюди з Донбасу і Криму, на їхню інтеграцію в місцеві громади. Тренери, які проводять уроки на стадіоні «Таврія», пройшли спеціальне навчання й отримали сертифікат волонтера. А оскільки в переважній більшості це вчителі фізкультури, я переконаний, що вони зуміють провести уроки і цікаво, і з великою користю для дітей.

Місто Оріхів та Оріхівський район стали наступними в «марафоні» п’ятиденних фестивалів у Запорізькій області. Із вітаннями до учасників фестивалю звернулися голови Оріхівської та Преображенської громад С. М. Герасименко й В. А. Сідун, координатор проекту від ФФУ Є. В. Столітенко та голова Федерації футболу Оріхівського району Р. Л. Вискребенцев. Вони наголосили, що цей проект залучає дітей до футболу та здорового способу життя, створює святковий настрій, вчить дітей спілкуватися між собою. Федерація футболу України разом із друзями та партнерами й надалі буде робити все можливе, щоб дитячо-юнацький, масовий футбол продовжив свій стрімкий розвиток, і особлива увага в цій роботі й далі приділятиметься внутрішньо переміщеним дітям. Головна мета цього веселого спортивного заходу полягає не в досягненні результатів у змаганнях, а в першу чергу в отриманні позитивних емоцій дітьми й залученні їх до занять футболом.

В організації свята взяли участь також керівники місцевого відділу освіти, молоді та спорту, відділення поліції, старости сіл Оріхівської ОТГ, керівники закладів загальної середньої освіти Оріхівського району.

16 травня, у День вишиванки, «Відкриті уроки футболу» завітали до запорізької гімназії № 71.

Урочистий захід відвідали президент Федерації футболу України Андрій Павелко, перший віце-президент ФФУ Вадим Костюченко, голова Запорізької обласної федерації футболу Віктор Межейко та почесні гості, зірки світового та українського футболу — володар «Золотого м’яча» 1986 року Ігор Бєланов та легендарний воротар київського «Динамо», помічник Андрія Шевченка в національній збірній Олександр Шовковський.

Андрій Павелко звернувся до учасників фестивалю з вітальним словом, наголосивши на важливості проведення подібних заходів і привітавши всіх зі святом з нагоди Дня вишиванки: «Символічно, що цей день ми проводимо разом із вами в самому серці козацького краю — Запоріжжі. Хочу побажати вам, щоб цей чудовий святковий день запам’ятався надовго. Футбол — найцікавіший та найяскравіший вид спорту! Займайтеся футболом, мрійте про професійну кар’єру, ставте перед собою цілі й досягайте їх. Ви заслуговуєте на найкращі умови для занять спортом, і я щиро бажаю вам чудових результатів, перемог у майбутньому! Будьте сильними, здоровими — і будьте чемпіонами!»

«Дуже приємно бачити вас такими радісними й щасливими. Саме такі емоції мають приносити уроки футболу — найпопулярнішої гри у світі. Ви всі вже переможці, тому що ви займаєтеся спортом і разом ви — команда, частина великої футбольної родини. Щиро бажаю вам досягнути найвищих цілей», — спілкуючись з учасниками фестивалю, сказав Вадим Костюченко. Він зазначив, що розвиток масового футболу є одним із пріоритетів національної асоціації в рамках «Стратегії-2030». Фестивалі «Відкриті уроки футболу» — це основа для розвитку масового футболу в Україні.

Власне спортивне дійство розпочалося з веселої розминки. Після цього діти розташувалися групами на локаціях для участі в різноманітних футбольних іграх, вправах і конкурсах. Цікаво, що безпосередню участь у вправах разом із дітьми брали Андрій Павелко, Ігор Бєланов та Олександр Шовковський. Вони знайомили дітей із найпростішими елементами футболу, грали з ними у «квадрати». Усі учасники отримали велике задоволення та позитив від свята й переконалися, що футбол — не просто гра, а спосіб життя, який об’єднує й надихає.

Федерація футболу України подарувала всім дітям-учасникам футбольні м’ячі та сувеніри. Волонтери проекту отримали потрібне для роботи футбольне знаряддя та спеціальні наплічники з наборами інвентарю, екіпіровки та методичним посібником — усім необхідним для проведення уроків футболу.

у-з-1-min у-з-2-min у-з-4-min у-з-5-min у-з-6-min у-з-7-min у-з-9-min

 

За інформацією з офіційного сайту ФФУ.

 

You may also like...