Тиждень Дій CAFE

Починаючи з 2013 року Центр доступу до футболу в Європі (CAFE) запрошує представників як аматорського, так і професіонального спорту приєднуватися до щорічних заходів щодо доступності та інклюзивності, що дають можливість відзначити важливу роль осіб з інвалідністю, яку вони відіграють як у футболі, так і в суспільстві в цілому.

Особи з інвалідністю є ключовою частиною світової спортивної арени у ролі фанатів, працівників індустрії спорту, волонтерів та лідерів, тож усі повинні мати рівні можливості зробити свій внесок у доступному, інклюзивному та привітному оточенні.

Тиждень дій від CAFE — це наймасштабніший захід, який дає змогу вболівальникам з інвалідністю, парафан-клубам, клубам, стадіонам, лігам, національним асоціаціям, НУО та всім зацікавленим у доступності та інклюзивності шанс об’єднатися, щоб сприяти поширенню ініціативи за рівні можливості #TotalAccess.

До повномасштабної війни УАФ плідно співпрацювала із Центром доступу до футболу в Європі з метою покращення доступності футболу для українських уболівальників з інвалідністю. Постійно розповсюджувалися за попереднім запитом квитки на матчі національної збірної України для вболівальників та їхнього супроводу, здійснювався відповідний аудіоописовий коментар, проводилося навчання щодо доступності для фахівців клубів із роботи з уболівальниками з інвалідністю.

Із часу повномасштабного вторгнення росії в Україну вболівальники з інвалідністю особливо гостро потребують підтримки їхніх клубів та футбольної спільноти. На превеликий жаль, головна команда України змушена проводити матчі на виїзді.

Попри все, УАФ підтримує вболівальників з інвалідністю та надає безкоштовні квитки для українців, які були змушені шукати прихистку за кордоном, та їхнього супроводу.

З одним із таких уболівальників, Артемом Жинкіним, ми й поспілкувалися.

тиж-дій-2-min

— Артеме, перш за все скажіть, за який клуб уболіваєте й який у вас стаж уболівальника?

— Я є вболівальником ФК «Дніпро». Загальний уболівальницький стаж — понад 25 років. Але якщо брати мій стаж уболівальника на інвалідному візку, то його я веду з 2012 року, із матчу Євро Україна — Франція на «Донбас Арені». Саме тоді я вперше потрапив на стадіон як уболівальник на інвалідному візку.

— Як часто ви відвідували поєдинки клубу та матчі національної збірної України?

— У зв’язку з тим, що я живу не в самому Дніпрі, то матчів свого клубу я зміг відвідати не так багато, як би мені хотілося. Але я намагався користуватися будь-якою нагодою потрапити на гру «Дніпра».

Що ж до поєдинків національної збірної, то їх у моєму активі ще менше у зв’язку з тим, що навіть якщо грали домашні матчі, то їхня географія охоплювала всю Україну. Звісно, я намагався не пропускати ті ігри, які проходили у Дніпрі та Донецьку, а от у Харкові та Києві почав відвідувати лише з 2017 року. А 2021-го навіть вдалося побувати на поєдинку збірної в Одесі.

тиж-дій-1-min

— Які труднощі виникають під час відвідування матчів у вболівальника, який користується колісним візком?

— Основна проблема — це відстань та дорога на стадіон. У мене, до речі, є особистий рекорд, який я не хочу побити за жодних обставин, — 34 години в дорозі на матч національної збірної в Бухаресті.

тиж-дій-3-min

— Як змінилося ваше життя після повномасштабного вторгнення росії в Україну? Чи залишилося місце для футболу?

— У мене після 24 лютого 2022 року в психологічному плані нічого не змінилося, бо я, як і всі українці, живу в стані війни із лютого 2014 року. А от географічно зміни відбулися кардинальні — я переїхав до Польщі.

Місце для футболу залишилося завдяки «Шахтарю», «Динамо» та національній збірній, адже вони свої міжнародні матчі проводять саме в Польщі. І польські стадіони під час цих поєдинків виглядають як у нас удома, як в Україні.

— Ваші плани на майбутнє та побажання для вболівальників.

— Планів на майбутнє небагато — повернутися додому та відсвяткувати перемогу. Усім уболівальникам бажаю перемог їхніх команд та нашої національної збірної! А також зичу якнайшвидшої перемоги нашій найголовнішій на даний момент команді— Збройним силам України!

Додамо, що регіональні асоціації футболу долучилися до Тижня дій від CAFE, підтримавши кампанію інформаційно або організовуючи заходи для наймолодших уболівальників.

Віримо, що після нашої перемоги великий футбол повернеться на стадіони України, і грою мільйонів зможуть насолоджуватися всі українці!

 

Джерело: офіційний сайт УАФ

You may also like...