Полісмени Донецької області пройшли навчання за концепцією «Спорт заради розвитку»

З 5 по 8 листопада в м. Краматорськ проведено дводенні тренінги «Застосування концепції «Спорт заради розвитку» у роботі з дітьми» для полісменів Донецької області, серед яких інспектора ювенальної превенції, патрульної поліції, дільничні та курсанти Донецького юридичного інституту МВС України.

Навчання, що проходить в межах проекту «Кубок Довіри», пройшло 39 полісменів, які в майбутньому сформують дитячі футбольні команди. Уся робота полісменів буде побудованою згідно концепції «Спорт заради розвитку», що є глобальною ініціативою ЮНІСЕФ та ставить за мету не перемогу, а участь, розвиток уміння працювати разом як команда, побудову довірчих відносин та взаємоповаги, виховання цінностей і ставлень, необхідних дітям, щоб повністю реалізувати свій потенціал.

Протягом обидвох днів кожного із тренінгів, що проходили в Авангард-Холі,  учасники разом із тренерами вивчали та аналізували питання суті концепції, «Спорт заради розвитку» в міжнародній перспективі, досвід впровадження в Україні, розглядали особливості розвитку та поведінки сучасних підлітків, елементи побудови ефективної комунікації з дитиною з елементами ненасильницької комунікації. Також на штучному полі міського «Саду Бернацького» полісмени відпрацювали практичні ігри з елементами футболу.

Проект «Кубок Довіри» впроваджується Благодійним фондом «Розвиток футболу України» у співпраці з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та у партнерстві з Національною поліцією України та Федерацією футболу України.

Ми поспілкувалися з учасниками тренінгу та розпитали про їх враження.

2Кубок довіри_інтервю

Вадим Родзін, рядовий поліції

Для вісімнадцятирічного курсанта Донецького юридичного інституту МВС України це перший досвід участі в тренінгах. За словами Вадима спорт об’єднує задля досягнення певної мети.

Вадиме, як Ви будете формувати дитячу футбольну команду?

Оскільки я навчаюсь у м. Маріуполь, буду набирати з того міста. Хочу звернути увагу на дітей з колишньої зони АТО, а саме з смт. Сартана та Талаківка Донецької області.

1Кубок довіри_інтервю

Анастасія Крадожон, 25 років

капрал поліції, поліцейський взводу № 2, роти тактико-оперативного реагування Управління  патрульної поліції в Донецькій області Департаменту патрульної поліції

Анастасія, у Вас є вже досвід участі в аналогічних тренінгах, соціальних проектах?

Ні, участі в соціальних проектах немає. Була на тренінгах, проте не пов’язаних із спортом.

Чи присутній футбол у Вашому житті?

Так, футбол займає частинку мого життя. Я граю в жіночій команді «Маріупольчанка». Ми беремо участь в Чемпіонаті України серед жінок першої ліги.

Як Ви вважаєте чи буде дітям цікаво стати гравцем футбольної команди, де тренерами є полісмени?

Дуже цікаво. Працюємо з дітьми і мали подібний досвід. Перед тренінгом ми їздили в інтернат  до дітей і грали з ними у футбол. Їм дуже сподобались. Діти з нами грали на рівних, а не так, що ми полісмени і вони нас бояться. Діти вели себе з нами як з друзями.

3Кубок довіри_інтервю

Дар’я Ганіслав, 26 років

інспектор з ювенальної превенції сектору превенції Лиманського ВП Слов’янського ВП ГУНП в Донецькій області, старший лейтенант поліції

Яка Ваша думка щодо актуальності такого тренінгу для полісменів?

Я вважаю, що це дуже важливий тренінг оскільки  кожний співробітник поліції, незалежно від того чи це дільничний, патрульна поліція або інспектора ювенальної превенції, у своїй повсякденній роботі працює з дітьми.

4Кубок довіри_інтервю

Олег Кирницький

дільничний офіцер поліції Слов’янського ВП ГУНП в Донецькій області, лейтенат поліції

Чи допоможуть Вам знання, здобуті на тренінгу, у подальшій роботі з дітьми?

В певному сенсі допоможуть, тому що у своїй практичній діяльності я регулярно стикаюся з дітьми різного віку. Не зважаючи на те, що в нас працює КМДМ дільничному все одно доводиться працювати з дітьми, тому я думаю, що цей досвід буде доволі корисним для мене.

Як Ви вважаєте, чи буде цікаво дітям займатись у команді, де тренером будуть полісмени?

Я вважаю, що дітям завжди цікаво працювати з полісменами. Вони завжди у захваті від того, що полісмени приїжджають, дуже люблять кататися на автомобілях.

 

Фото з першого тренінгу для полісменів Донецької області

Фото з другого тренінгу для полісменів Донецької області

Фото: ГС «ФФДО».

 

Аналогічні тренінги вже відбулися для працівників правоохоронних органів Львівської та Харківської областей, а вже з 12 листопада розпочалися у столиці.

Висловлюємо подяку Федерації футболу Донецької області за підтримку та сприяння в проведенні навчання для полісменів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like...

Напишіть відгук