ФФУ підбила підсумки виступів футболістів з інвалідністю за 2018 рік

3 грудня є Міжнародним днем людей з інвалідністю. З його нагоди ФФУ у Будинку футболу підбила підсумки виступів футболістів з інвалідністю за останній рік. Організаторами заходу виступили ФФУ, Асоціація футболу інвалідів України та благодійний фонд «Розвиток футболу України».

Доробок 2018 року

Так, 1—12 серпня у Стокгольмі (Швеція) відбувся чемпіонат Європи U-21 з футболу серед спортсменів з вадами слуху, на якому українська «молодіжка» посіла друге місце. Водночас доросла команда здобула путівку на чемпіонат Європи 2019 року серед спортсменів з вадами слуху. 16 червня в Полтаві відбувся відбірний матч проти команди Данії, в якому синьо-жовті здобули перемогу з рахунком 7:0.

Збірна України з футболу серед ампутантів у 2018 році виступила на чемпіонаті світу в Мексиці. Також команда була учасником міжнародного футбольного турніру серед ампутантів у Польщі та першого розіграшу «Кубка нескорених».

Паралімпійська збірна України серед гравців з наслідками ДЦП у минулому році стала чемпіоном світу на турнірі, який проходив у Відні, а в червні 2018-го здобула срібні медалі на чемпіонаті Європи у Голландії.

2 грудня в «Місті Спорту» (Гідропарк) був проведений відкритий турнір на перехідний Кубок «Прометея», присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю. Цього року за приз змагалися команди «Прометей», «Інваспорт» та випускників ДЮСШ «Динамо» 1977/1978 р.н.

Збірна України «ДіаЄвро» в 2018 році здобула третє місце серед 17-ти країн на міжнародному чемпіонаті з футзалу для людей, хворих на цукровий діабет. Змагання проходили у Словаччині.

Представники України також стали переможцями Міжнародної футбольної ліги турніру Seni Cup у Польщі у 2018 році. Це змагання серед вихованців психоневрологічних закладів та дитячих будинків-інтернатів.

Під час урочистого заходу на подіум також було запрошено представників збірної України з футзалу серед спортсменів з вадами зору. Усім командам вручили сертифікати на футбольну форму зразка національної збірної України з футболу, яку вони отримають на новий сезон у 2019 році, та нові м’ячі для тренувань.

інв-2018-1-min інв-2018-2-min інв-2018-3-min інв-2018-4-min інв-2018-5-min інв-2018-6-min

Поділяючи принципи УЄФА та ФІФА

Федерація футболу України приєднується до світової спільноти, яка відзначала Міжнародний день людей з інвалідністю. Цілком поділяючи принципи УЄФА та ФІФА, ФФУ переконана, що футбол повинен сповідувати доступ та повагу для всіх.

«На штучних полях НТК імені Баннікова команди людей з інвалідністю постійно проводять тренування та навчально-тренувальні збори. Матчі та відкриті тренування національної збірної у різних містах України стабільно відвідують вболівальники з інвалідністю, зокрема, на останній домашній грі в Харкові на трибунах головну команду підтримували майже 100 любителів футболу з різними нозологіями, і ми задоволені цим фактом.

Співпрацюючи з громадською організацією «Центр доступу до футболу в Європі» (CAFE), ми прагнемо підвищення комфортності перебування на стадіонах для вболівальників на візках, з вадами зору та вадами слуху, і переконані, що позитивні емоції від великих матчів безпосередньо на трибунах отримуватимуть дедалі більше таких людей», — підкреслив голова Асоціації футболу інвалідів Володимир Бандуров.

інв-глав-2018-min

Фото Павла Кубанова

Джерело: офіційний сайт ФФУ

 

You may also like...

Напишіть відгук