24 березня відбувся довгоочікуваний фінал першого в Україні футбольного турніру «Кубок Довіри»

Проект «Кубок Довіри» стартував у серпні 2018 року із співпраці Благодійного фонду «Розвиток футболу України» та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Ініціативу проведення проекту «Кубок Довіри» підтримали Національна поліція України, Департамент патрульної поліції України, Федерація футболу України та Міністерство освіти і науки України.

Мета проекту – побудова довірчих відносин між дітьми та представниками правоохоронних органів за допомогою спорту, а також сприяння соціальній згуртованості дітей, забезпечення змістовного дозвілля, що в свою чергу сприятиме превенції.

Проект впроваджено в Львівській, Харківській, Київській областях, м. Києві та підконтрольних уряду України територіях Донецької області.

Так, у жовтні-листопаді 2018 року 156 полісменів з числа інспекторів ювенальної поліції, патрульних поліцейських, дільничних та курсантів пройшли спеціалізовані тренінги за концепцією «Спорт заради розвитку».

Після навчання полісмени працювали у парах та сформували футбольні дитячі команди із дівчат та хлопців переважно 13-14 років. Тренери-полісмени не лише навчали дітей грі у футбол, але й проводили дружні бесіди в невимушеній атмосфері, організовували екскурсії та потоваришували.

Вже у лютому-березні цього року дитячі команди мали можливість показати свої вміння та перевірити силу командного духу на регіональних змаганнях.

Так, регіональні етапи стартували із змагань вісімнадцятьох команд м. Львів та області (16 лютого), семи команд Донецької області (23 лютого), двадцяти команд Харківської області та м. Харків (23-24 лютого та 02 березня) та чотирнадцяти команд Київської області та м. Київ (17 березня).

Всього у змаганнях взяло участь 59 команд, чотири з яких, вийшли у фінал. Так, 24 березня у столиці зустрілися команди «Авіатор» (м. Городок Львівської області), «Маріуполь Юнайтед» (м. Маріуполь Донецької області), «Гімназія № 86 м. Харків (м. Харків), «Арсенал» Баришівка (Київська область).

За результатами змагань команди зайняли наступні місця:

4 місце – «Арсенал» Баришівка

3 місце – «Гімназія № 86 м. Харків»

2 місце – команда «Маріуполь Юнайтед»

Переможцем футбольного турніру «Кубок Довіри» стала команда, що представляла Львівщину – команда «Авіатор».

На урочистій церемонії нагородження дітей привітали організатори, партнери та почесні гості свята:

Анна Омельчук, керівник проектів з питань захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні

Олег Протасов, перший віце-президент Федерації футболу України

Олексій Білошицький, Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції

Лариса Зуб, начальник управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України

Володимир Артамонов, заступник Голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Ірина Макаревич, координаторка проекту «Кубок Довіри», Благодійний фонд «Розвиток футболу України»

Також в церемонії нагородження взяли й гості турніру – Ірина Василюк, тренер національної жіночої збірної України та Валерій Паламарчук, головний тренер молодіжної дівочої збірної України до 17 років.

Особливим було привітання для дітей від Національної збірної України з футболу, яке передав Перший віце-президент ФФУ Олег Протасов:

«Від імені національної команди, яка гратиме завтра з Люксембургом, прийміть вітання. Ви на високому рівні провели свої матчі. Футбол — така гра, яку ми дуже любимо. Вона дозволяє нам спілкуватися між собою, набувати досвіду. Головне, щоб такі турніри допомагали вам бути гідними громадянами нашої країни. Грайте у футбол, успіхів вам», — підкреслив Протасов.

32Кубок Довіри_фінал

«Саме у спорті, під час гри, саме під час жаги до перемоги народжується братерство, спілкування, взаємодопомога та взаєморозуміння.  Особливо приємно, що все це з’явилось у дітей з поліцейськими, які виступали тренерами команд. Саме в такому спілкуванні — коли поліцейський є другом, коли поліцейський може бути наставником і помічником, ми бачимо наші відносини з дітьми»,— сказав Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Георгійович Білошицький.

33Кубок Довіри_фінал

«Команди, сформовані з юнаків та дівчат та треновані поліцейськими, на різних етапах проявили справжній дух, волю до звитяг та бажання бути кращими. Однозначно, не головним у змаганнях було отримати медалі чи омріяний кубок. Головне – це нові знайомства з однолітками з усієї держави, відчуття підтримки збоку старших колег та дружня атмосфера, яка панувала протягом всього турніру. Ми пишаємося нашими учасниками, адже не тільки тренери-копи навчили дітей футбольних навичок, а й самі вчилися у них бути дружніми, цілеспрямованими, єдиними у своїх цілях», — зазначає Лариса Зуб, начальник управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України.

Усі команди учасниці отримали медалі та кубки.

Вже хорошою традицією для позитивного прикладу та натхнення стали товариські матчі дорослих. На фіналі, в товариському матчі зіграли змішані команди поліцейських, журналістів, працівників Федерації футболу України та професійних гравчинь.

Окрім змагань, учасники фіналу побували на екскурсії в Будинку футболу, Дитячій академії футболу та головній футбольній арені нашої країни – НСК «Олімпійський». Також дітвора разом із полісменами відвідали виставку-музей досягнень братів Кличків, де ще й записали особисте привітання із Днем народження одному із братів – Володимиру Кличку.

«Проект «Кубок довіри» заснований на глобальній ініціативі ЮНІСЕФ «Спорт заради розвитку». Саме через спорт нам вдалося налагодити спілкування та співпрацю між дітьми – учасниками футбольних команд та їх тренерами і наставниками – поліцейськими», – зазначає Лора Білл, заступник Голови Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Президент ФФУ підкреслив важливість співпраці футбольної спільноти нашої держави з дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). «ФФУ є надійним партнером ЮНІСЕФ і ми разом вже організували кілька важливих проектів у рамках підписаного меморандуму про співпрацю. Зокрема, це і UNICEF football Cup, в якому взяли участь близько 5 тисяч дітей із п’яти прифронтових областей, і спільні соціальні акції ФФУ та ЮНІСЕФ на матчах національної збірної України, й інші проекти. Це важливо для наших дітей і важливо для розвитку майбутнього України!» — підкреслив Андрій Павелко.

«Діти дуже полюбили зустрічі з полісменами. Незважаючи на те, що проект завершився, частина полісменів продовжують тренування із командами. А це найкраща оцінка результатів проекту та свідчить про те, що мету, яку ми ставили перед собою, досягнуто», — підсумовує координаторка проекту Ірина Макаревич (БФ «Розвиток футболу України»).

You may also like...