20 листопада – Всесвітній день дитини

Щорічно 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини. Основним міжнародним документом, що визначає права дитини є Конвенція про права дитини, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН  20 листопада 1989 року. У  Конвенції зазначено,  що  права, передбачені нею,  забезпечуються за кожною дитиною, без будь-якої дискримінації незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майнового стану, стану здоров’я і народження дитини, її батьків  або яких-небудь інших обставин.

 

Законодавство України  про охорону дитинства грунтується на Конституції України, Конвенції ООН про права дитини, міжнародних договорах, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, і складається із Закону України «Про охорону дитинства» , а також інших нормативно-правових актів, що регулюють суспільні відносини у цій сфері.

 

Відповідно до  законодавства дитина – особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше

 

Кожна дитина має невід’ємне право на життя та щасливе дитинство. 24 лютого цього року щасливе дитинство для дітей України закінчилось. Благодійний фонд «Розвиток футболу України» постійно проводить роботу задля підтримки та допомоги дітям. Одна із програм допомоги дітям, що постраждали від війни – «Поруч» – спільний проєкт Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Міністерства освіти і науки України.

4

«ПОРУЧ» передбачає роботу груп психологічної підтримки, арт-терапію, майстер-класи, розвиток здорового харчування та спортивні заняття.

Відновлення через спорт – один із напрямів проєкту, який має на меті забезпечити психосоціальну допомогу дітям, молоді та сім’ям, які постраждали від війни. Спортивну складову проєкту реалізують благодійний фонд «Розвиток футболу України» у партнерстві з Українською асоціацією футболу та за підтримки Дитячого фонду УЄФА.

Вже на першому етапі, у квітні, організовано навчання для мережі спеціалістів (адміністратори, психологи, вчителі фізичної культури, медичні волонтери), які працюють з дітьми та молоддю. Для спеціалістів проєкту Українською асоціацією футболу організовано навчання щодо захисту дітей.

Починаючи з другої половини травня батьки розпочали приводити своїх дітей на спортивні майданчики, де з малечею і молоддю в ігровій формі паралельно працюють психологи, вчителі фізичної культури та медичні волонтери.

6 фото організаторів та партнерів проєкту (17)

Загалом такий формат роботи сприяє психологічному відновленню після пережитого травматичного досвіду та подоланню страхів.

«Станом на сьогодні такі спортивні заняття для дітей проводяться у чотирнадцяти областях України: Хмельницькій, Рівненській, Волинській, Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській, Житомирській, Київській, Черкаській, Кіровоградській, Вінницькій, Полтавській, а згодом очікується, що приєднається ще й Миколаївська область.

Станом на 14 листопада проведено 1161 психосоціальну сесію, в рамках яких надано підтримку 34154 дітям. Цікаво, що 37 % усіх учасників становлять дівчатка. Серед учасників проєкту – діти з багатодітних родин, діти військовослужбовців, діти із родин ВПО, діти з інвалідністю», –  зазначає Микола Оскома, директор Фонду.

фото організаторів та партнерів проєкту (16) фото організаторів та партнерів проєкту (15)

 

 

You may also like...