Доступ до футболу для людей з інвалідністю

ФФУ надалі розвиває соціальну відповідальність, посилюючи роботу у напрямі поліпшення доступу до футболу для людей з інвалідністю на виконання Меморандуму про співпрацю з Центром доступу до футболу в Європі (CAFE).

Семінар «Забезпечення доступу до футбольних матчів уболівальників з інвалідністю як вагома складова соціальної відповідальності футболу», ініційований ФФУ та громадською організацією CAFE, партнером УЄФА з реалізації програм соціальної відповідальності футболу, забезпечив діалог між керівниками ФФУ, уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю, департаментом соціальної політики КМДА, громадськими організаціями у сфері захисту прав людей з інвалідністю та фахівцями з роботи з глядачами з інвалідністю футбольних клубів ПЛ і директорами спортивних споруд.

Старт цій ініціативі дав робочий візит представників CAFE до Києва наприкінці 2017 року з метою інспектування стадіонів, на яких будуть проведені фінальні матчі Ліги чемпіонів УЄФА. У результаті цього у ФФУ була створена посада координатора проектів із забезпечення доступу до футболу на рівні національної асоціації.

«Соціальна відповідальність футболу — дуже правильний тренд, що став невід’ємною частиною політики УЄФА, яку ми поділяємо та сповідуємо. Забезпечення людям з інвалідністю доступу на спортивні події — один із його основних компонентів», — підкреслив генеральний секретар ФФУ Юрій Запісоцький.

Основною темою семінару був тренінг для фахівців із роботи з глядачами з інвалідністю (СРВОМ) футбольних клубів та директорів спортивних споруд клубів Прем’єр-ліги та ПФЛ. Координатор проектів CAFЕ у Східній Європі Естер Расселл та менеджер із забезпечення доступу до футболу загребського «Динамо» Іва Цігровськи поділилися досвідом: «Наявність бажання та доброї волі може збільшити кількість глядачів із інвалідністю на матчах команди з трьох до 120-ти».

Уперше суто футбольний підхід в освітніх заходах був доповнений базовою інформацією про права людей з інвалідністю в Україні та досвідом профільних державних та громадських організацій, які працюють у цій сфері.

Таке бачення підтримав уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, який закликав до співпраці директорів стадіонів. Він зауважив, що фінальні матчі Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги чемпіонів УЄФА серед жінок є гарним стимулом для вирішення проблем доступності стадіонів для людей з інвалідністю, зокрема наявності місць для паркування, туалетів, аудіоописових коментарів під час матчу. «Ми маємо розробити інструкцію щодо правил доступу до цих матчів глядачів із інвалідністю, не тільки українців, а й гостей нашої держави», — відзначив Сушкевич.

«ФФУ обов’язково приділить максимум уваги під час наступних візитів представників УЄФА питанню комфортного відвідування глядачами з інвалідністю фіналів Ліги чемпіонів», — запевнив перший віце-президент ФФУ Вадим Костюченко, який також зауважив, що для федерації була і залишається пріоритетом підтримка бійців АТО, які отримали інвалідність під час бойових операцій.

Віце-президент Асоціації футболу інвалідів України Юрій Титаренко зазначив, що ФФУ неодноразово визнавали лідером серед європейського футбольного співтовариства з успішної реалізації соціальних програм CAFE, зокрема програми «Капітани змін», у рамках якої у ФФУ були працевлаштовані двоє громадян із інвалідністю.

Нагадаємо, що ФФУ успішно співпрацює з CAFЕ з 2011 року, у тому числі під час організації Євро-2012, та готується до щорічного Тижня активних дій CAFE з 3 до 11 березня 2018 року.

 

Джерело: офіційний сайт ФФУ

You may also like...

Напишіть відгук